بلاگ

اسپرسو بلوند

اسپرسو بلوند ، محصول جدید استارباکس

  |   قهوه   |   بدون دیدگاه

اسپرسو بلوند

اسپرسو بلوند ، محصول جدید استارباکس رونمایی شد. اسپرسو همیشه محبوب ترین نوشیدنی طرفداران اصیل قهوه بوده. اما افراد بسیار زیاد به علت طعم بسیار تلخ و قوی اون اصلا طرفدار اسپرسو نبودند. اما این بار استارباکس با محصول جدید خود ، اسپرسو بلوند ، دقیقا اسپرسویی رو برای مشتریانش عرضه کرده که گویا اصلا تلخ نیست.

طبق توضیحاتی که در سایت استارباکس  درج شده ، آنها بعد از ۴۳ سال عرضه اسپرسو این بار دقیقا برعکس عمل کرده و اقدام به عرضه اسپرسو باطعمی شیرین کرده اند. استارباکس میگه که اسپرسو بلوند شیرین و نرم است و شما به راحتی میتونید اون رو تنها بنوشید.

ما در وب سایت شوکولوگو برای اولین بار خبر از این محصول جدید استارباکس داده بودیم. اما برخلاف گمانه زنی ها که همه انتظار یک سورپرایز بزرگ داشتند ، استارباکس تنها از یک نوشیدنی بزرگ رونمایی کرد.

حال باید دید این اسپرسو جدید با طعمی شیرین به مذاق طرفداران اصیل قهوه خوش خواهد آمد یا خیر. قطعا کسانی که طرفدار اسپرسو هستند خیلی از این نوشیدنی جدید استقبال نخواهند کرد. اما اکثر مشتریان استارباکس دنبال نوشیدنی هایی با طعم شیرین هستند و قهوه بازان حرفه ای خیلی به استارباکس به عنوان یک قهوه فروشی جدی نگاه نمی کنند. پس بی دلیل هم نیست که استارباکس به دنبال شیرین کردن طعم اسپرسو هست. .

اولین کافی‌شاپ با نام استارباکس در ۳۱ مارس ۱۹۷۱ در شهر سیاتل با همکاری سه دوست، یک معلم زبان انگلیسی به نام جری بالدوین، یک معلم تاریخ به نام زو سیگل و نویسنده‌ای به نام گوردون بوکر) که در دانشگاه سان فرانسیسکو با هم آشنا شده بودند، کار خود را آغاز نمود. مشوق این سه نفر در راه‌اندازی مکان فوق که در آن دانه قهوه و تجهیزات مختلف مرتبط با آن به فروش می‌رسید، شخصی به نام آلفرد پیت بود که چگونگی بودادن قهوه را به آنها آموزش داد. این فروشگاه واقع در محله پایک پلیس کماکان به فعالیت مشغول است.
در سال ۱۹۸۲ مؤسس اصلی این شرکت، هاوارد شولتز با پیشنهاد فروش اسپرسو و قهوه، به جمع شرکا پیوست. در آن زمان اکثر مردم معتقد بودند که قهوه باید تنها در منازل افراد تهیه شود؛ لذا پیشنهاد شولتز از جانب سه شریک دیگر پذیرفته نشد. از نظر آنها ورود به عرصه فروش نوشیدنی، باعث انحراف مسیر و مانع از رسیدن به هدف مورد نظرشان می‌شد.
پس از آن در سال ۱۹۸۵، شولتز به تنهایی یک سری کافی شاپ زنجیره‌ای را تحت نام «ایل جورناله» تأسیس نمود. در سال ۱۹۸۷ مالکان استارباکس حق امتیاز فروشگاه‌های خود را به شولتز واگذار نمودند. شولتز به سرعت این دو مجموعه را با هم ادغام نمود و به گسترش کافی‌شاپ استارباکس در کشورهای مختلف مشغول شد. نخستین کافی‌شاپ‌های زنجیره‌ای استارباکس در همان سال، در شهرهای شیکاگو در آمریکا و ونکوور در کانادا تأسیس شدند. در سال ۱۹۹۶ اولین کافی‌شاپ استارباکس در خارج از آمریکای شمالی در شهر توکیو در ژاپن راه اندازی شد.
بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.