بلاگ

انقراض شکلات

انقراض شکلات تا ۴۰ سال آینده

  |   شکلات   |   بدون دیدگاه

انقراض شکلات

طبق آخرین مقاله ای که در سایت independent درج شده است اشاره به انقراض شکلات یا همون گیاه شکلات به علت تغییرات آب و هوایی شده است.

  • گیاه کاکائو به علت گرمایش زمین و تغییرات آب و هوایی تا اوایل سال ۲۰۵۰ از بین خواهد رفت و این سبب انقراض شکلات خواهد شد.
  • محققین و دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا با کمک کمپانی مارس در تلاش هستند که این گیاه رو قبل از اینکه خیلی دیر شود نجات دهند .
  • آن ها در تلاش هستند با استفاده از تکنولوژی اصلاح ژن CRISPR تغییراتی در این گیاه ایجاد کنند که بتواند در شرایط آینده دوام بیشتری داشته باشد.

در دانشگاه کالیفرنیا در شرایط فوق العاده ویژه ای بذرهای این گیاه به شدت نگهداری می شود که در صورت ضرورت بتوان از آن استفاده نمود.

درخت کاکائو تنها در نقاط خاصی از کره زمین رشد می کند. آنها تنها می توانند در یک نوار باریکی از کره زمین رشد کنند. در جایی که دما ، بارون و رطوبت در طول کل سال همیشه ثابت باشد. بیش از نصف شکلات دنیا در حال حاضر تنها از دو کشور ساحل عاج و غنا تامین میشود. با توجه به گرمایش زمین و تغییرات آب و هوایی خطر انقراض این درخت به شدت احساس میشود.

این مناطق طی ده های آتی برای شکلات مناسب نخواهند بود. در سال ۲۰۵۰ تغییرات آب و هوایی باعث خواهد شد که رشد این درخت به ارتفاع بالاتر از ۱۰۰۰ فوت منتقل شود.

مارس ، شرکت ۳۵ بیلیون دلاری که همه ما به خاطر شکلات اسنیکر اون رو میشناسیم از این مشکل آگاه شده و با کمک دانشگاه کالیفرنیا به دنبال راه حل می گردند.

انقراض شکلات

در ماه سپتامبر این کمپانی با سرمایه گذاری ۱ بیلیون دلاری تلاش کرد تا جایی که امکان دارد تولیدات کربنی رو کمتر کند و تلاش برای جلوگیری از گرمایش زمین کند.

در هرصورت چه دانشمندان موفق شوند و چه موفق نشوند همه ما زمان زیادی برای لذت بردن از این خوراکی خوشمزه نداریم. پس بهتر هست تا دیر نشده شکلات خوشمزه دلخواه خودمون رو سفارش بدیم. ما در شوکولوگو شکلات با طرح دلخواه شما تولید میکنیم.

منبع

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.