بلاگ

شکلات واقعی

شکلات واقعی

  |   دسته‌بندی نشده   |   2 دیدگاه ها

شکلات واقعی چیست؟

هر شکلاتی، شکلات واقعی نیست!
آیا تفاوت بین شکلات واقعی و فرآورده کاکائو را می دانید؟ آیا می دانید اکثر تولید کننده های شکلات جای شکلات واقعی تهیه شده از کره کاکائو ، شکلاتی غیرواقعی تهیه شده از فرآورده های کاکائو را به شما عرضه می کنند؟

بنابه مصوبات FDA شكلات تنها به محصولاتی اطلاق می شود كه دارای كره كاكائو و یا چربی شیر باشند . مواد تشکیل دهنده شکلات واقعی عبارت اند از :

کاکائو
پودر كاكائو + كره كاكائو + شكر
در تولید شکلات واقعی از کاکائو استفاده می شود

کره خالص کاکائو
در تولید شکلات واقعی از کره کاکائو استفاده می شود که نسبت به سایر روغن های جایگزین در فرآورده کاکائو از قیمت بالاتری برخوردار است

شکلات واقعی


اما شکلات غیرواقعی ، یا فرآورده کاکائو : در صورت استفاده از هر گونه روغن (در بسیاری از موارد روغن پالم ) محصول فرآورده كاكائو خواهد بود. مواد تشکیل دهنده فرآورده کاکائو عبارت اند از :

کاکائو
پودر كاكائو + روغن جايگزين و يا پالم + شكر
در تولید فرآورده کاکائو از کاکائو استفاده می شود

روغن
در تولید فرآورده کاکائو از روغن های جایگزین مانند روغن های گیاهی و در بسياري موارد از پالم استفاده می شود که بدلیل ارزان تر بودن ۷ تا ۱۰ برابری این روغن ها ، قیمت نهایی فرآورده کاکائو را در مقایسه با شکلات واقعی کاهش می دهد


شکلات واقعیفواید شکلات واقعی :

سلامت قلب
شكلات (نه فرآورده كاكائویی) برای سلامت قلب مفید است و مانع از لخته شدن خون می شود. این آنتی اكسیدان ها در می تواند شریان ها را از LDL یا اصطلاحا كلسترول بد مفید هستند. كاهش اثرات LDL كاهش اثرات منفی كلسترول خطر انسداد (تصلب شرایین یا لنفی جدار عروق) كه ممكن است باعث بیماری قلبی و سكته مغزی شود محافظت كند.افرادی که روزانه به طور مرتب از شکلات واقعی استفاده می کنند کمتر در معرض سکته قرار خواهند گرفت. شکلات واقعی، حاوی آنتی اکسیدان فلاوانول است که برای سلامتی قلب و عروق، مفید است.

درمان لکه های پوستی
كره كاكائو استفاده شده در شکلات واقعی در درمان لكه های پوستی مفید است.

خاصیت ضد آفتاب
كره كاكائو استفاده شده در شکلات واقعی، خاصیت ضدآفتاب دارد، پوست را در برابر خشكی محافظت می كند.

جلوگیری از پیری پوست
كره كاكائو استفاده شده در شکلات واقعی از افتادگی پوست جلوگیری می كند.


مضرات فرآورده کاکائو

مضر برای سلامتی قلب
چربی های جانشین استفاده شده در فرآورده کاکائو به دلیل آن كه هیدروژنه و میزان اسید چرب ترانس آن بالاست، مكانیسم عمل روغن های جامد را داشته و با افزایش كلسترول بد خون احتمال تجمع پلاكت ها در جداره عروق را افزایش و موجب گرفتگی رگ ها می شود

افزایش کلسترول خون
چربی های جانشین استفاده شده در فرآورده کاکائو خواص مثبت و درمانی كره كاكائو را كه فاقد كلسترول است، ندارد و باعث افزایش کلسترول بد خون خواهد.


همان طوری که در نوشته های قبلی بارها برای شما نوشتیم یکی از راههای تشخیص شکلات واقعی مراجعه به توضیحات محصول که معمولا بر روی محصول درج شده است می باشد. اما متاسفانه برندهای زیادی اقدام به تولید شکلات از فرآورده های کاکائو می کنند و در توضیحات محصول خود این موضوع رو درج نمی کنند. پس اعتماد به یک برند و تهیه شکلات از برند معتبر شکلات یکی از راه های اصلی خواهد بود. شما همچنین می توانید در شوکولوگو ، شکلات سفارشی خود را از شکلات واقعی سفارش دهید و علاوه بر لذت بردن از طعم و خواص ویژه شکلات از شکلات با طرح دلخواه خود لذت ببرید.

2 دیدگاه ها
  • سینا | اسفند ۲, ۱۳۹۶ at ۳:۵۸ ب.ظ

    مرسی از مطالب مفید و آموزنده تون راجع به شکلات.
    من شکلات سفارشی شرکتمون رو همیشه از شما میگیرم. ممنونم.

  • دکتر فیروزی | اسفند ۲, ۱۳۹۶ at ۴:۰۱ ب.ظ

    ممنون از مطالب آموزنده تون

ارسال دیدگاه